miercuri, 27 iulie 2022

FOTBAL / ROMÂNIA: Dinamo a câştigat meciul de pregătire cu Popeşti Leordeni

Dinamo Bucureşti a câştigat cu 1-0 (1-0), astăzi (miercuri, 27 iulie), meciul de pregătire cu SC Popeşti Leordeni (Liga 3). Golul bucureștenilor a fost marcat de Valentin Lazăr, în minutul 35.

Ovidiu Burcă a început meciul cu următoarea echipă: Oncescu - Moura, Giafer, Ţone, Amzăr - Dudea, N. Roşu - Borduşanu, A. Bani, V. Lazăr - Buhăescu. După pauză au mai jucat Esanu - Buleică, Cr. Ionescu, G. Creţu, I. Roşu, Gavrila, Florescu, Măgureanu, Al. Pop şi Bobea.

Dinamo va disputa următorul meci de verificare sâmbătă, 30 iulie, la ora 10:00, cu CS Tunari, in cantonamentul de la Saftica.