duminică, 24 iulie 2022

ATLETISM / CM 2022: Marius Cocioran a terminat pe locul 38 proba de 35 km marş

Ultim reprezentant al României, Marius Iulian Cocioran s-a clasat, astăzi (duminică, 24 iulie), pe locul 38 în proba de 35 kilometri marş din cadrul Campionatului Mondial de atletism în aer liber de la Eugene (Oregon, SUA). România a încheiat competiţia fără medalie, cea mai bună clasare (locul 6) fiind reușită de Biaca Ghelber Perie, la aruncarea ciocanului.

Marius Cocioran a încheiat întrecerea de 35 km în 2 ore, 43 de minute și 27 secunde, timp care l-a plasat pe locul 38. Medalia de aur a revenit sportivului italian Massimo Stano (2h 23,14).

La Campionatele Mondiale în aer liber din Eugene (Oregon, SUA), România a fost reprezentată de atleţii: