duminică, 24 iulie 2022

FOTBAL: Holland a marcat, Manchester City a câștigat cu Bayern Munchen

Într-un meci de pregătire disputat în SUA, în seara de sâmbătă, 23 iulie, Manchester City a învins cu 1-0 pe Bayern Munchen. Recrutat în această vară de la Borussia Dortmnund, Haaland a marcat golul victoriei. Dispitată la Wisconsin, confruntarea a fost perturbată de o furtună.

Erling Haaland a marcat unicul gol în minutul 12. La puțin timp după deschiderea scorului, meciul a fost întrerupt şi ambele echipe au mers la vestiare din cauza unei furtuni care se apropia. Cei 78.128 de spectatori au fost rugaţi şi ei să părăsească tribunele.

Meciul a fost reluat după aproximativ o oră și s-a redus la două reprize de 40 de minute. În ciuda ocaziilor de ambele părţi, nu s-a mai înscris până la final.