miercuri, 19 august 2020

FOTBAL / LIGA CAMPIONILOR: Rotariu a înscris, însă Astana a pierdut cu 3-6 meciul cu Dinamo Brest

Component al echipei Astana (Kazahstan), Dorin Rotariu, a înscris un gol în meciul pierdut (3-6), marţi, 18 august, pe terenul formaţiei Dinamo Brest (Belarus), în primul tur preliminar al ediției 2020/2021 a Ligii Campionilor. Gruparea din Kazahstan va continua în Liga Europa.
Intrat pe teren în minutul 35, Rotariu a marcat în minutul 53. Celelalte goluri ale învinşilor au fost înscrise de Tomasov (min. 45) şi Beisebekov (min. 87), în timp ce pentru Brest au punctat Gordeiciuk (min. 16, 22), Pecenin (min. 17), Sedko (min. 37) şi Diallo (min. 55, 90).