duminică, 30 august 2020

FOTBAL / SCOȚIA: Ianis Hagi a înscris pentru Glasgow Rangers în meciul cu Hamilton

Component al echipei de fotbal Glasgow Rangers, Ianis Hagi a înscris un gol în meciul câştigat cu 2-0, astăzi (sâmbătă, 29 august), în deplasare, în faţa formaţiei Hamilton, în a 6-a etapă a campionatului Scoţiei. Titular, internaționalul român a jucat până în minutul 83.
Hagi a marcat în minutul 16, când a reluat balonul în poartă de la circa 6 metri. Celălalt gol al învingătorilor a fost înscris de Tavernier, în minutul 20.

Hibernian - Aberdeen
Rangers este lider în clasament, cu 16 puncte (cinci victorii, o remiză), urmat de Hibernian (13 puncte şi un joc mai puţin), Ross County (8 puncte) și Celtic (7 puncte, 3 meciuri).