sâmbătă, 29 august 2020

FOTBAL / FRANȚA: Olympique Lyon a învins pe Dijon, Tătăruşanu a fost rezervă, iar Dobre a jucat 20 de minute

Semifinalistă în ediția 2019/2020 a  Ligii Campionilor, Olympique Lyon a câștigat cu 4-1, vineri, 28 august, pe teren propriu, meciul cu Dijon, contând pentru etapa a doua a campionatului de fotbal al Franţei,  Ligue 1.
Oaspeții au deschis scorul prin Scheidler, în minutul 14. Iar apoi, în prim-plan s-a aflat Depay, care a înscris de 3 ori (min. 39, din penalty, 45+1 şi 66, din penalty) şi l-a forțat pe Lautoa să-și dea un autogol (min. 45).
La Olympique Lyonnais, Ciprian Tătăruşanu a fost rezervă, în timp ce la Dijon, mijlocaşul Mihai Dobre a intrat pe teren în minutul 70.