sâmbătă, 29 august 2020

FOTBAL / ROMÂNIA: CS Mioveni a obținut un punct pe terenul lui ASU Politehnica Timișoara

Într-un meci disputat astăzi (sâmbătă, 29 august), la Timișoara, în cadrul primei etape din ediția 2020/2021 a Ligii a 2-a, CS Mioveni a terminat la egalitate, 0-0, cu ASU Politehnica Timișoara.
În minutul 42, argeșenii au cerut gol după ce mingea trimisă de Massaro, dintr-o lovitură liberă de la circa 20 de metri, ușor lateral stânga, a lovit transversala porții gazdelor și a căzut pe gazon... Același jucător a țintit cadrul porții și în minutul 90, tot la o  lovitură liberă, dar de la o distanță ceva mai mică (cca 18 m).
Au evoluat următoarele formații:
ASU: Borbei - Sofran, Scutaru, Mera, Pamfile, Coada, Ignea, Axente, Codrea, Muntean, Popovici.
Rezerve: Murariu, Jurj, Vasile, Popescu, Doru, Lolea, Trip, Radu, Plazonja
Antrenor: Octavian Benga
CS Mioveni: Popescu - Gherghe, Iacob, Burnea, Constantin - Marinescu, Veres - Toma, Cosereanu, Radescu - Massaro.
Rezerve: Sima, Tirica, Serban, Trascu, Calin, Ivan, Isfan.

Petrolul - Farul

Programate sâmbătă, 29 august, meciurile U Craiova 1948 SA - AFC Ripensia Timişoara și Metaloglobus București - CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu au fost amânate.  Craiova și Tg. Jiu se confruntă cu cazuri de COVID-19.