vineri, 28 august 2020

FOTBAL / ANGLIA: Puşcaş a înscris un gol într-un meci amical cu Tottenham

Component al echipei Reading Football Club, participantă la liga a doua engleză, George Puşcaş a înscris un gol în meciul amical pierdut (1-4), astăzi (vineri, 28 august), în deplasare, în faţa formaţiei Tottenham Hotspur, din divizia de elită.
Intrat pe teren în minutul 58, internaționalul român a transformat un penalty în minutul 80. Pentru Tottenham au înscris Richards (min. 7, autogol), Alli (min. 21), Son (min. 42) şi Lamela (min. 51).
Reading va debuta în ediția 2020/2021 a Championship în 12 septembrie,  pe terenul lui Derby County Football Club.