miercuri, 26 august 2020

FOTBAL / LIGA CAMPIONILOR: PAOK Salonic a eliminat pe Beşiktaş în turul 2 preliminar

PAOK Salonic s-a calificat în turul 3 preliminar al ediției 2020/2021 a Ligii Campionilor, după ce a câștigat cu 3-1 (3-1), marţi, 26 august, meciul de pe teren propriu, cu Beşiktaş Istanbul. După acest meci, gruparea turcă va evolua în turul 3 al Ligii Europa.
Golurile confruntării din Grecia au fost reușite de Tzolis (min. 7 şi 24), Pelkas (min. 30), respectiv Larin '(min. 37). Akpom (PAOK) a ratat un penalty, în minutul 41.
Într-o altă partidă, de pe tabloul campioanelor, disputată tot marți seara, Steaua Roşie Belgrad s-a impus cu 1-0 (0-0), pe terenul lui KF Tirana. Unicul gol a fost marcat de Tomane, în minutul 62.