luni, 25 aprilie 2022

FOTBAL / ITALIA: AC Milan s-a impus cu 2-1 pe terenul lui Lazio și a revenit pe locul 1 în Serie A

Formaţia Lazio Roma a pierdut (1-2), duminică, 24 aprilie, pe teren propriu, meciul cu AC Milan, din a 34-a etapă a campionatului Italiei. La gazde, Ştefan Radu a fost titular, în timp ce portarul Ciprian Tătărușanu a fost pe banca rezervelor la formația vizitatoare.

Lazio a deschis scorul prin Immobile, în minutul 4, însă a fost egalată de Giroud, în minutul 50. AC Milan a dat lovitura în minutul 2 al prelungirilor, când Tonali a profitat de ezitările din apărarea formației gazdă.

La învinși, Ştefan Radu a jucat până în minutul 63. La Milan, Ciprian Tătăruşanu a fost rezervă.

Tot duminică, Genoa s-a impus cu 1-0 în fața lui Cagliari, acasă, prin golul reușit de Badelj, în minutul 89. La oaspeți, Răzvan Marin a fost integralist.