luni, 22 august 2022

FOTBAL / ITALIA: Echipa lui Chiricheş şi Ionuţ Radu a pierdut la luptă cu AS Roma

Cu Vlad Chiricheş şi Ionuţ Radu integraliști, Cremonese a pierdut (0-1), luni, 22 august, în deplasare, meciul cu AS Roma, din etapa a doua a campionatului Italiei. Golul a fost marcat de Smalling, în minutul 65.

Chiricheş şi Radu au evoluat tot meciul. La final, antrenorul lui AS Roma, Jose Mourinho, a aprecizat evoluția portarului român.

În aceeași rundă, tot astăzi, Sampdoria Genoa şi Juventus Torino au încheiat la egalitate, 0-0. În minutul 65, oaspeții au avut un gol nevalidat după intervenţia VAR, pentru un ofsaid la Vlahovic.