Wikipedia

Rezultatele căutării

marți, 16 august 2022

ÎNOT / CE 2022 (SENIORI): Andrei Mircea Anghel și Mihai Gergely n-au prins semifinalele

Participanți la reuniunea de dimineață, astăzi (marți, 16 august), la Campionatul European de înot de la Roma, Andrei Mircea Anghel și Mihai Gergely n-au reușit să se califice semifinale la 100 m spate, respectiv la 200 m mixt.

Andrei Mircea Anghel a încheiat seriile pe locul 23, fiind cronometrat în 55,67 secunde. El a ocupat primul loc în seria 1, însă calificarea s-a făcut după timpul scos. Ultimul calificat în semifinale, spaniolul Nicolas Garcia Saiz, a scos 55,57 secunde.

Tot astăzi, Mihai Gergely s-a clasat al 23-lea în serii la 200 m mixt individual, unde a fost înregistrat în 2:06,73. Românul a concurat în seria a doua, în care a ocupat locul 7. Timpul scos de ultimul calificat în semifinale a fost de 2:04,51, fiind obținut de slovacul Richard Nagy.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

FOTBAL / CUPA ROMÂNIEI: Dan Petrescu susține că evoluția CFR-ului a fost un „dezastru”

Campioană a României, CFR Cluj a scos un egal (1-1), astăzi (joi, 20 octombrie), în disputa cu echipa Universitatea Cluj, una care a contat ...