Wikipedia

Rezultatele căutării

marți, 30 august 2022

FOTBAL / ROMÂNIA: CS Mioveni a ratat un penalty în minutul 89 și a remizat cu UTA

Echipa CS Mioveni a încheiat la egalitate (1-1), astăzi (marţi, 30 august), acasă, meciul cu UTA Arad, primul din cadrul etapei a opta a ediției 2022/2023 a Superligii. Krasniqi a ratat un penalty pentru Mioveni în minutul 89.

Aflate pe ultimul loc în clasament, gazdele au deschis scorul în minutul 9, când Scarlatache a înscris cu o lovitură de cap. Arădenii au egalat după două minute, prin Otele. În minutul 89, Krasniqi a trimis balonul în cadrul porții adverse dintr-o lovitură de la 11 metri.

Au evoluat următoarele formații:

CS Mioveni: I. Popescu - I. Balaur, Scarlatache (D. Toma, 82), Garutti - Oancea, Lixandru (Junior Kabananga, 73), V. Pop, Şerbănică – Antal (Rădescu, 59),  Blănaru (Coşereanu, 73), Buziuc (Krasniqi, 46)

Antrenor: Flavius Stoican

UTA: Balaur - Vukcevic, Benga, Chindriş, Hoxahallari - Batha, Cascini (Fl. Matei, 59) - Şteau (Isac, 82), Ubbink (Stahl, 59), Otele (Jobello, 46) – Postolachi (Ademi, 71)

Antrenor: Ilie Poenaru

Arbitru: Marian Barbu. Asistenți: Andrei Constantinescu, Stelian Slabu. Arbitrul nr. 4: Mariana Cristina Trandafir

Ora 21.30

Universitatea Craiova – Farul Constanţa.

Meciurile din Superligă sunt transmise de Digi Sport, Orange Sport și Prima Sport.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

FOTBAL / CUPA ROMÂNIEI: Dan Petrescu susține că evoluția CFR-ului a fost un „dezastru”

Campioană a României, CFR Cluj a scos un egal (1-1), astăzi (joi, 20 octombrie), în disputa cu echipa Universitatea Cluj, una care a contat ...