vineri, 19 august 2022

FOTBAL / ROMÂNIA: Piteștenii s-au impus la Mioveni în derby-ul județului Argeș

Echipa FC Argeş a câștigat cu 1-0, astăzi (vineri, 19 august), în deplasare, meciul cu CS Mioveni, contând pentru etapa a şasea din ediția 2022/2023 a Superligii.

Piteștenii au înscris în minutul 55, după o acțiune de atac la care au contribuit Işfan și Njike şi care a fost finalizată, din careu, de Garita. În minutul 82, același jucător a trimis mingea în poarta Miovenilor, însă golul n-a fost validat după ce a fost consultat sistemul VAR. Analiza fazei a durat aproape opt minute!

Au evoluat următoarele garnituri:

CS Mioveni: I. Popescu - I. Balaur, Scarlatache, Garutti (Trif, 70) - Oancea, Lixandru, V. Pop (D. Toma, 83), Burnea (Coşereanu, 82) - Blănaru, Antal, C. Dumitru (Rădescu, 82)

Antrenor: Alexandru Pelici

FC Argeş: Straton - Jakolis, M. Constantin, Cestor, Vianna - Meza Colli, Nijke - Işfan, Alceus (I. Şerban, 60), Bertrand (Tofan, 84) - Garita (Latovlevici, 83)

Antrenor: Andrei Prepeliţă

Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru. Asistenți: Ciprian Florin Danşa, Bogdan Gheorghe. Arbitrul nr. 4: Iulian Dima

Camera VAR: Ovidiu Haţegan - Adrian Vornicu