joi, 24 martie 2022

TENIS: Marius Copil a pierdut în turul 2 la Biel/Bienne

Ocupant al locului 257 ATP, Marius Copil a fost eliminat în turul 2 al turneului challenger de la Biel/Bienne. Întrecerea este dotată cu premii în valoare totală de 45.730 de euro.

Copil a pierdut (6-4, 3-6, 7-6/3) în fața francezului Antoine Escoffier. Confruntarea a durat două ore şi 7 minute.

Pentru prezența în turul 2, Marius Copil a obţinut 730 de euro şi 7 puncte. Arădeanul a urcat pe locul 255 al clasamentului ATP live, având 202 puncte. El este cel mai bine clasat jucător de tenis din România în acest moment.