sâmbătă, 26 martie 2022

FOTBAL / AMICALE: Franţa a obținut o victorie chinuită cu reprezentativa Cote d'Ivoire

Deținătoare a titlului mondial, selecţionata Franţei a câștigat cu 2-1 (1-1), vineri, 25 martie, la Marsilia, meciul amical cu reprezentativa Cote d'Ivoire.

Pentru Franţa au marcat Giroud, în minutul 22 şi Tchouaméni, în minutul 90+3. Golul oaspeților a fost înscris de Pepe, în minutul 19.

La 35 de ani, Olivier Giroud a marcat al 47-lea gol pentru Franţa şi se apropie de recordul deţinut de Thierry Henry, de 51 de goluri.

Următorul meci al campioanei mondiale e programat marţi, cu Africa de Sud, la Lille.