vineri, 25 martie 2022

FOTBAL / AMICALE: Adversară a României în Liga Naţiunilor, Muntenegru a pierdut cu Armenia

Adversară a României în ediția 2022/2023 a Ligii Naţiunilor, reprezentativa Muntenegrului a fost învinsă cu 1-0, în deplasare, de selecţionata similară a Armeniei, într-un meci amical.

Golul a fost marcat de Bichakhchyan, în minutul 19. În minutul 83, de la armeni a fost eliminat Mkrtchyan.

Muntenegru a folosit următoarea formație: 1. Milan Mijatovic (13. Lazar Carevic, 46) - 3. Risto Radunovic, 5. Igor Vujacic (18. Igor Ivanovic, 77), 22. Nikola Sipcic, 6. Zarko Tomasevic (cpt.) - 21. Marko Vukcevic, 4. Nikola Vukcevic (15. Milos Raickovic, 46), 10. Marko Jankovic (14. Novica Erakovic, 63), 20. Milutin Osmajic -11. Uros Djurdjevic, 23. Adam Marusic (9. Uros Duranovic, 46)

România va întâlni Muntenegru în Grupa 3 a Diviziei B a Ligii Naţiunilor, Primul meci se va disputa în deplasare, la 4 iunie 2022 (ora 21.45), iar returul pe teren propriu, în 14 iunie 2022 (tot la 21.45).