Wikipedia

Rezultatele căutării

marți, 10 martie 2020

TENIS: Simona Halep a fost declarată ”Jucătoarea lunii februarie”

Aflată pe locul 2 WTA, Simona Halep a adunat cele mai multe voturi în ancheta WTA pentru desemnarea ”Jucătoarei lunii februarie”. În preferinţele fanilor, românca le-a devansat pe Sabalenka și Bertens.
Favorită cu numărul 1, Simona Halep a câştigat turneul de la Dubai pentru a doua oară în carieră, reuşind să obţină al 20-lea titlu în circuitul WTA. În finala din 22 februarie, ea s-a impus (3-6, 6-3, 7-6 /5)în faţa Elenei Ribakina (Kazahstan, locul 19 WTA).
Alături de Halep au mai fost nominalizate olandeza Kiki Bertens, care şi-a apărat trofeul câştigat anul trecut la Sankt Petresburg, şi Arina Sabalenka din Belarus, care a cucerit trofeul de la Doha.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

FOTBAL / CUPA ROMÂNIEI: Dan Petrescu susține că evoluția CFR-ului a fost un „dezastru”

Campioană a României, CFR Cluj a scos un egal (1-1), astăzi (joi, 20 octombrie), în disputa cu echipa Universitatea Cluj, una care a contat ...