Wikipedia

Rezultatele căutării

duminică, 4 septembrie 2022

FOTBAL / ANGLIA: Manchester United a administrat prima înfrângere liderului Arsenal Londra

Programat în etapa cu numărul 6 din ediția 2022/2023 a Premier League, astăzi (duminică, 4 septembrie), meciul dintre Manchester United și Arsenal Londra s-a încheiat cu victoria gazdelor: 3-1. „Tunarii” au dominat teritorial confruntarea, însă „diavolii” au tras mai multe șuturi pe poartă.

Manchester United a condus cu 1-0 prin reuşita debutantului Anthony (min. 35), care a fructificat pasa lui Marcus Rashford. Arsenal a egalat în minutul 60 prin golul lui Bukayo Saka. Marcus Rashford a întors însă soarta meciului cu o dublă, în minutele 66 şi 75.

Antrenorul Henk ten Hag l-a introdus în teren şi pe Cristiano Ronaldo. Portughezul a intrat în minutul 58, înlocuindu-l pe Anthony, și a irosit o ocazie de gol.

Trimiteți un comentariu

FOTBAL / CUPA ROMÂNIEI: Dan Petrescu susține că evoluția CFR-ului a fost un „dezastru”

Campioană a României, CFR Cluj a scos un egal (1-1), astăzi (joi, 20 octombrie), în disputa cu echipa Universitatea Cluj, una care a contat ...