duminică, 26 iulie 2020

FOTBAL / ROMÂNIA: Rapid a câștigat la Arad, cu UTA, și revine în cursa pentru promovare

Aflată la al 3-lea meci pe teren propriu din Play-Off-ul ediției 2019/2020 a Ligii a 2-a, UTA n-a izbutit nici acum să câștige. Învinsă de Turris (3-4), egală cu Petrolul (1-1), formația arădeană a pierdut (1-2) și cu Rapid deși a condus cu 1-0.
UTA a deschis scorul prin Miculescu, în minutul 39, iar Rapid a răsturnat situația prin golurilor marcate de Mallo, în minutele 57 şi 78.

6. FC Petrolul Ploiești 22p

(*) echipele beneficiază de o rotunjire în plus cu 0,5. La final, în caz de egalitate de puncte, echipele care au beneficiat la început de rotunjire vor fi în dezavantaj.