duminică, 26 iulie 2020

FOTBAL / ITALIA: Sassuolo a avut 4 goluri neacordate în meciul cu Napoli!

Programat în antepenultima rundă (a 36-a) din Serie A, meciul dintre Napoli și Sassuolo a fost unul special. Gazdele s-au impus cu 2-0, însă formația vizitatoare a avut patru goluri neacordate, dintre care trei după consultarea VAR!
Napoli a câștigat prin golurile înscrise de Hysaj (min. 8) și Allan (min. 90+). Sassuolo a băgat de patru ori mingea în poartă, însă niciun gol n-a fost acordat! În minutul 32, Djuricic a egalat, însă a fost semnalizat în ofsaid... Același jucător a marcat din nou, în minutul 38, însă nici acest gol n-a fost acordat fiindcă Hamed Traore, cel care i-a pasat sârbului, se afla în afara jocului. Tot din cauza unui ofsaid n-a fost acordat nici golul lui Caputo, din minutul 49. De data aceasta, Domenico Berardi s-a aflat în culpă. În sfârșit, dar tot pentru ofsais, nu s-a acordat nici al 4-lea gol al lui Sassuolo, înscris de Caputo.