marți, 28 iulie 2020

FOTBAL / ROMÂNIA: CS Mioveni s-a impus pe terenul lui Turris-Oltul Turnu Măgurele

Într-un meci disputat astăzi (marţi, 28 iulie), în a 4-a etapă a play-off-ului Ligii a 2-a, la Turnu Măgurele, CS Mioveni a câștigat cu 1-0 (1-0)în fața lui Turris-Oltul. Argeşenii urcă pe loc de promovare, iar UTA e aproape în Liga 1.
Unicul gol al partidei a fost marcat de Rădescu în minutul 30. Negruţ (Turris) a văzut cartonaşul roşu, în minutul 39.

6. FC Petrolul Ploiești 22p

(*) echipele beneficiază de o rotunjire în plus cu 0,5. La final, în caz de egalitate de puncte, echipele care au beneficiat la început de rotunjire vor fi în dezavantaj.