duminică, 31 mai 2020

FOTBAL / UNGARIA: Claudiu Bumba a adus victoria pentru Kisvarda

Formaţia Kisvarda a câștigat cu 1-0, pe teren propriu, meciul cu Ujpest, în etapa cu numărul 26 a campionatului de fotbal al Ungariei. Golul a fost marcat de Claudiu Bumba. La meci a fost permis accesul spectatorilor.
Claudiu Bumba a jucat până pe final, fiind înlocuit în minutul 90+6. Jucătorul român a văzut cartonaşul galben în minutul 33 și a înscris în minutul 63.
La oaspeţi, Andreias Calcan a intrat pe teren în minutul 46 şi a fost eliminat în minutul 55, Cornel Ene a fost integralist, iar Mihai Mincă a rămas în rezervă.
Alte rezultate din etapa cu numpărul 26:
DVTK - Mezokovesd 1-0
Paks - MOL Fehervar 0-0
Kaposvar - Zalaegerszeg 0-6
Astăzi sunt programate partidele Honved - Debrecen (ora 19.55) și Puskas Academy - Ferencvaros (ora 22.05).
În clasament, Kisvarda ocupă locul 6, cu 34 de puncte, în timp ce Ujpest este pe 10, cu 29 de puncte. Lider este Ferencvaros, care are 59 de puncte şi un joc mai puţin disputat, fiind urmată de MOL Fehervar (51 puncte) și Mezokovesd (45 puncte).