Disputat la Giurgiu, sâmbătă, 6 iunie, meciul de verificare Astra - FC Rapid s-a încheiat la egalitate, 2-2 (1-1). Golurile au fost marcate de V. Gheorghe (min. 3), Fatai (min. 71), respectiv Drăghiceanu (min. 45, 51).
Bogdan Andone a aliniat următoarea echipă de start: Lazăr- Graovac, Tamas, Dima, Radunovic - Simion, Seto - V. Gheorghe, Budescu, Răduț - Alibec.
Liga I se va relua vineri, 12 iunie, la aproape trei luni după ce a fost întreruptă din cauza pandemia de COVID-19.
Astra va juca sâmbătă, 13 iunie, pe teren propriu, cu Gaz Metan Mediaş, în etapa a treia a Play-Off-ului Ligii I.

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu