duminică, 28 iunie 2020

FOTBAL / TURCIA: Rusescu a marcat un gol, însă Giresunspor a pierdut

Component al echipei de fotbal Giresunspor, Raul Rusescu a marcat un gol în meciul pierdut (2-4), sâmbătă seară, în deplasare, cu Adana Demirspor, în a 30-a etapă a ligii secunde din Turcia.
Integralist la oaspeţi, ex-stelistul a înscris ultimul gol al partidei, în minutul 79. Celelalte reușite au fost semnate de Rassoul (min. 27), Dibba (min. 29), Şen (min. 49, penalty) şi Traore (min. 69), respectiv Landel (min. 67), care a fost eliminat în minutul 85.
În urma acestui insucces, Giresunspor ocupă locul 8 în clasament, cu 44 de puncte, în timp ce Anada Demirspor este pe 3, cu 51 de puncte. Lider este Hatayspor, care are 54 de puncte şi un joc mai puţin, iar pe locurile următoare se află Erzurum BB (53p),  Adana (51p), Bursaspor (49p), Altay (47p) și Akhisarspor (45p). Primele două clasate promovează în divizia de elită a fotbalului din Turcia.