Wikipedia

Rezultatele căutării

vineri, 5 noiembrie 2021

FOTBAL / LIGA EUROPA: Ianis Hagi a marcat pentru Glasgow Rangers

Intrat pe teren în minutul 56 al meciului din Danemarca, cu Brondby, din runda a patra a Ligii Europa, Ianis Hagi a înscris după 21 de minute golul prin care Glasgow Rangers a obținut un rezultat de egalitate (1-1).

Scorul a fost deshis de Balogun, în minutul 45, care a trimis mingea în propria poartă. În aceeași grupă A, Sparta Praga, cu Florin Niţă în poartă, a pierdut (0-3) pe terenul lui Olympique Lyon.

Tot în Liga Europa, dar în grupa F, Ludogoreţ Razgrad, cu Dorin Rotariu rezervă, a pierdut (2-4) la Braga.

În Conference League, PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a pierdut (1-2), acasă, cu FC Copenhaga. Mitriţă nu a evoluat.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

FOTBAL / CUPA ROMÂNIEI: Dan Petrescu susține că evoluția CFR-ului a fost un „dezastru”

Campioană a României, CFR Cluj a scos un egal (1-1), astăzi (joi, 20 octombrie), în disputa cu echipa Universitatea Cluj, una care a contat ...