sâmbătă, 26 septembrie 2020

FOTBAL / UCRAINA: Victorie categorică pentru echipa lui Mircea Lucescu

Antrenată de Mircea Lucescu, Dinamo Kiev s-a impus cu 4-0 (2-0), astăzi (sâmbătă, 26 septembrie), pe terenul echipei FC Minai, într-un meci din etapa a patra a campionatului Ucrainei.

Succesul formației care a terminat pe locul 2 în clasamentul precedent a fost facilitat de faptul că gazdele au rămas în inferioritate numerică în minutul 14, când a fost eliminat Pavlish. Un minut mai târziu, Dinamo Kiev a ratat un penalty prin Verbic.

Golurile au fost marcate de Andrievski (min. 36), Ţiganov (min. 41), Verbic (min. 59) şi Matic (min. 69 - autogol).

Kolos Kovalivka - Inhuleț

Dinamo Kiev este lider în clasament, cu 10 puncte, la egalitate cu Vorskla. Minai este pe 8, cu trei puncte, iar Șahtior pe 7, cu 5 puncte și un meci mai puțin disputat.