duminică, 27 septembrie 2020

FOTBAL / BULGARIA: Claudiu Keşeru a înscris un gol pentru Ludogoreţ

Component al echipei Ludogoreţ Razgrad, Claudiu Keşeru a înscris un gol în meciul câştigat cu 2-0, sâmbătă, 26 septembrie, pe teren propriu, în faţa formaţiei Beroe, contând pentru etapa a şaptea a campionatului Bulgariei.

Internaționalul român a marcat în minutul 18. Celălalt gol a fost înscris de Cicinho (min. 23).

Titular, Claudiu Keşeru a jucat până în minutul 64, când a fost înlocuit de Higinio. Tot la Ludogoreţ, Cosmin Moţi a fost integralist.

Slavia Sofia - Țarsko Selo

În clasament, Ludogoreț se află pe locul 1, cu 16 puncte, fiind urmată de Beroe (14p), Arda (12p), ȚSKA Sofia (12p) și Lokomotiv Plovdiv (12p).