Wikipedia

Rezultatele căutării

duminică, 27 septembrie 2020

FOTBAL / SUA: Alex Mitriţă a înscris două goluri pentru New York City FC

Internaționalul român Alexandru Mitriţă a înscris două goluri în meciul pe care New York City FC l-a câștigat cu 4-0, noaptea trecută, în faţa echipei FC Cincinnati, în Major League Soccer (MLS).

Românul a marcat în secunda 30 şi în minutul 43. Celelalte goluri au fost marcate de Tinnerholm (min. 25) şi Medina (min. 88). Alexandru Mitriţă a jucat până în minutul 86.

New York City FC se află pe locul 5 în Conferința de Est, cu 20 de puncte, fiind devansată de  Columbus Crew (30p), Orlando City (25p), Philadelphia Union (25p) și Toronto FC (25p).

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

FOTBAL / CUPA ROMÂNIEI: Dan Petrescu susține că evoluția CFR-ului a fost un „dezastru”

Campioană a României, CFR Cluj a scos un egal (1-1), astăzi (joi, 20 octombrie), în disputa cu echipa Universitatea Cluj, una care a contat ...