duminică, 27 septembrie 2020

FOTBAL / ITALIA: Serie A: Atalanta a învins pe Torino revenind de la 0-1

Într-un meci din etapa a doua a ediției 2020/2021 din Serie A, formaţia Atalanta Bergamo a învins  cu 4-2, în deplasare, pe Torino. Oaspeții au dovedit din nou că formează una dintre cele mai ofensive echipe din Europa.

Torino a deschis scorul prin Belotti, în minutul 11. Atalanta a reacționat imediat, marcând prin Gomez (min. 13), Muriel (min. 21) şi Hateboer (min. 42). Și deși gazdele au micşorat diferenţa prin golul lui Belotti (min. 43), vizitatorii au reacționat după pauză (min. 54), când Marten de Roon a stabilit rezultatul final.