Wikipedia

Rezultatele căutării

duminică, 27 septembrie 2020

FOTBAL / TURCIA: Maxim a adus un punct echipei Gaziantep FK în minutul 90

Pregătită de Marius Şumudică, Gaziantep FK a terminat la egalitate (2-2), sâmbătă, 26 septembrie, pe terenul lui Goztepe, într-un meci din etapa a treia a campionatului Turciei.

Formația vizitatoare a deschis scorul prin Demir, în minutul 7. Goztepe a întors rezultatul prin reușitele lui Aydogdu (min. 50) şi Ideye (min. 61). În ultimul minut de joc, Alexandru Maxim a transformat un penalty prin care Gaziantep a obținut un punct.

Formația lui Șumudică nu a obținut nicio victorie în această ediție de campionat, având două egaluri și un eșec.

Maxim și Alin Toşca au fost integraliști.

Antalyaspor - Denizlispor

În clasament, primul loc este împărțit de Karahumruk și Hatayspor, fiecare având câte 7 puncte. Gaziantep  se află pe locul 14, cu 2 puncte.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

FOTBAL / CUPA ROMÂNIEI: Dan Petrescu susține că evoluția CFR-ului a fost un „dezastru”

Campioană a României, CFR Cluj a scos un egal (1-1), astăzi (joi, 20 octombrie), în disputa cu echipa Universitatea Cluj, una care a contat ...