sâmbătă, 3 octombrie 2020

FOTBAL / SPANIA: FC Barcelona a câștigat la Celta Vigo deși a jucat după pauză în inferioritate numerică

Formaţia FC Barcelona a izbutit să se revanșeze pentru câteva insuccese de dată recentă. Catalanii s-au impus cu 3-0 (1-0), joi seară, pe terenul lui Celta Vigo, într-un meci din etapa a patra a campionatului Spaniei.

Scorul a fost deschis de tânărul Ansu Fati (min. 11). Diferența  s-a majorat în urma unui autogol al nefericitului Lucas Olaza (min. 51), iar Roberto (min. 90+5) a încheiat seria.

În minutul 42, FC Barcelona a rămas în inferioritate numerică după ce Clement Lenglet a văzut al doilea cartonaș galben, fiind eliminat.