Wikipedia

Rezultatele căutării

sâmbătă, 31 iulie 2021

FOTBAL / SCOȚIA: Ianis Hagi a marcat pentru Rangers, iar apoi s-a accidentat

Component al echipei Glasgow Rangers, Ianis Hagi a înscris un gol spectaculos în minutul 8 al meciului câştigat cu 3-0, sâmbătă, pe teren propriu, în faţa lui Livingston, în prima etapă a campionatului Scoţiei. Celelalte goluri au fost marcate de Wright (min. 79) şi Roofe (min. 90).

Acesta a fost cel de-al 9-lea gol înscris de internaționalul român pentru formația ecoseză în 41 de partide disputate în Premiership. Accidentat, Ianis Hagi a fost înlocuit de Wright în minutul 32, acuzând dureri la gleznă.

Astăzi (sâmbătă, 31 iulie), s-au mai disputat partidele Dundee FC - St. Mirren FC 2-2, Ross County FC - St. Johnstone FC 0-0 şi Heart of Midlothian - Celtic Glasgow 1-1 (în curs de desfășurare). Mâine se joacă meciurile Aberdeen FC - Dundee United şi Motherwell FC - Hibernian FC.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

FOTBAL / CUPA ROMÂNIEI: Dan Petrescu susține că evoluția CFR-ului a fost un „dezastru”

Campioană a României, CFR Cluj a scos un egal (1-1), astăzi (joi, 20 octombrie), în disputa cu echipa Universitatea Cluj, una care a contat ...