Wikipedia

Rezultatele căutării

joi, 23 iulie 2020

FOTBAL / ANGLIA: George Puşcaş a marcat din penalty în meciul cu Swansea

Reading a fost învinsă cu 4-1 (1-1), miercuri, 22 iulie, pe teren propriu, de Swansea, în a 46-a etapă, ultima, a campioantului englez Championship. Gruparea la care activează George Puşcaş a terminat pe locul 14, la egalitate de puncte (56) cu Stoke City și Sheffield Wed.
Internaționalul român a marcat în minutul 43, din penalty, golul de 1-1, după ce coechipierul său Yakou Meite a fost eliminat, în minutul 40. Pușcaș a văzut un cartonaş galben, în minutul 82 şi a fost schimbat cu Boye, în minutul 85.
Golurile oaspeţilor au fost înscrise de Brewster (min. 17), Routledge (min. 66 şi 90+1) şi Cullen (min. 84).
În această ediţie a campionatului, în 38 de meciuri jucate, Puşcaş a marcat 12 goluri şi a pasat de trei ori decisiv.

Wigan - Fulham 1-1
În clasament, Leeds a terminat pe locul 1, cu 93 de puncte, fiind urmată de west Bromwich Albion (83p), Brentford (81), Fulham (81p), Cardiff (73p) și Swansea (70p). Au retrogradat Charlton (48p), Wigan (47p) și Hull (45p).