Wikipedia

Rezultatele căutării

vineri, 24 iulie 2020

CICLISM: Nikodemus Holler (Team Bike Aid) a câștigat prologul din Turul Sibiului

Desfășurat în centrul istoric al orașului Sibiu, pe o ploaie torențială, prologul ediţiei cu numărul 10 a Turului Sibiului la ciclism a fost câștigată de germanul Nikodemus Holler (Team Bike Aid). Pe acest contratimp individual în lungime de 2,5 km, Iustin-Ioan Văidian a fost cel mai bine clasat român, pe locul 8.
Holler a fost cronometrat în 3 minute și 34 de secunde, fiind urmat de polonezii Kacper Walkowiak (CCC Development Team / 3:36) şi Wojciech Sykala (Voster ATS Team / 3:37).
Component al echipei României, Iustin-Ioan Văidian a terminat pe locul 8, în 3:47.  sec 56/100. Eduard-Michael Grosu (Nippo Delko One Provence /  3:52) s-a clasat pe locul 19.
Astăzi (vineri, 24 iulie), este programată prima etapă pe traseul Sibiu - Sălişte - Dobârca - Cristian - Cisnădie - Bâlea Lac (183 km).

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

FOTBAL / CUPA ROMÂNIEI: Dan Petrescu susține că evoluția CFR-ului a fost un „dezastru”

Campioană a României, CFR Cluj a scos un egal (1-1), astăzi (joi, 20 octombrie), în disputa cu echipa Universitatea Cluj, una care a contat ...