Wikipedia

Rezultatele căutării

luni, 20 iulie 2020

FOTBAL / TURCIA: Istanbul Başakşehir a câştigat titlul de campioană în premieră

După un meci câștigat (1-0) cu Kayserispor, la care Lung a apărat un penalty, formaţia de fotbal Istanbul Başakşehir a câştigat titlul în Turcia. Programată în runda cu numărul 33, penultima, partida a fost întreruptă aproape o jumătate de oră din cauza unor pene de curent.
Unicul gol  a fost marcat de Tekdemir, în minutul 19. La oaspeți, Săpunaru şi Lung au fost integralişti. În minutul 36, Lung a apărat un penalti executat de Visca.
Clasată pe locul 2 în 2017 și 2019, Istanbul Başakşehir a câştigat în premieră titlul de campioană în Turcia.

Trabzonspor - Konyaspor 3-4

Cu o etapă înainte de final, Bașakșehir e pe locul 1, cu 69 de puncte, fiind urmată de Trabzonspor (62p), Sivasspor (60p), Beșiktaș (59p) și Galatasaray (55p).

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

FOTBAL / CUPA ROMÂNIEI: Dan Petrescu susține că evoluția CFR-ului a fost un „dezastru”

Campioană a României, CFR Cluj a scos un egal (1-1), astăzi (joi, 20 octombrie), în disputa cu echipa Universitatea Cluj, una care a contat ...