marți, 21 iulie 2020

FOTBAL / ROMÂNIA: Turris-Oltul Turnu Măgurele și Petrolul Ploieşti s-au neutralizat

În ultimul meci contând pentru runda cu numărul 3 din Play-Off-ul ediției 2019/2020 a Ligii a 2-a, desfășurat astăzi (marți, 21 iulie), la Turnu Măgurele, Turris-Oltul și FC Petrolul au terminat la egalitate, 0-0.
Confruntarea a fost încrâncenată, ocaziile de gol fiind destul de rare. Petrolul a fost aproape de a înscrie în minutul 69, când, dintr-o poziție bună, Pol Roige nu a reușit să îl învingă pe David Duțu din interiorul careului. În prelungiri, unul dintre apărătorii lui Turris a scos mingea din apropierea liniei porții în urma unui corner.

Turris-Oltul – FC Petrolul 0-0
Turris-Oltul: Duțu – Călințaru, Sălcianu, D. Ispas, Mitrea – Cioinac, S. Pană-cpt. (Pațurcă, 90+1) – Haită – Cr. Ciobanu (Serediuc, 59), A. Voinea (Sg. Negruț, 82), Ad. Voicu (Tescan, 90+1).
Antrenor: Erik Lincar
Petrolul: R. Avram (C. Lungu, 46) – Sîrghi, A. Răuță, Manolache, Țicu – Pierce (Arnăutu, 52), Meza Colli – G. Deac, L. Marinescu, Saim Tudor (Pol Roige, 46) – Ș. Blănaru (Hamza, 72).

6. CS Mioveni (*) 20p
(*) echipele beneficiază de o rotunjire în plus cu 0,5. La final, în caz de egalitate de puncte, echipele care au beneficiat la început de rotunjire vor fi în dezavantaj.