Wikipedia

Rezultatele căutării

marți, 21 iulie 2020

FOTBAL / ROMÂNIA: Poli Iaşi n-a izbutit să câștige cu FC Viitorul

Într-o partidă contând pentru a 10-a etapă a Play-Out-ului ediției 2019/2020 a Ligii 1, disputat la Iași, astăzi (luni, 20 iulie), Politehnica și FC Viitorul au terminat la egalitate, 1-1.
Pentru gazde a marcat Omoh, în minutul 17, iar constănțenii au egalat prin Iancu, în minutul 73.
După meci, antrenorul lui Poli Iași, Mircea Rednic, a declarat: „Am făcut o primă repriză foarte bună. Ei cred că au avut un singur şut pe poartă. N-am reuşit să facem 2-0, iar în repriză a doua au echilibrat jocul. Viitorul n-a avut ocazii foarte clare, dar au pus presiune. E un punct meritat, ne-am fi dorit trei puncte, dar trebuia sa fim mai atenţi”.
Au evoluat formațiile:
Poli Iaşi: Axinte - Popadiuc (De Iriondo, 74), Frăsinescu, Mihalache, Cabral - Horşia (Chacana, 68), Breeveld, Grădinaru, Passaglia - Omoh (Cristea, 79), Luckassen (Platini, 80).
Antrenor: Mircea Rednic.
FC Viitorul: Tordai - Dussaut (Dulca, 83), Ghiţă, Mladen, De Nooijer - Artean, Ciobanu (Achim, 59), Casap (Iacob, 60)- Iancu, Rivaldinho (Munteanu, 60), Ganea (Pitu, 74).
Manager tehnic: Gheorghe Hagi
Cartonaşe galbene: Passaglia (min. 49), respectiv Artean (min. 31), Dussaut (min. 45)
Arbitru de centru: Horaţiu Feşnic
Arbitri asistenţi: Alexandru Cerei şi Romică Bîrdeş.

Trimiteți un comentariu

FOTBAL / CUPA ROMÂNIEI: Dan Petrescu susține că evoluția CFR-ului a fost un „dezastru”

Campioană a României, CFR Cluj a scos un egal (1-1), astăzi (joi, 20 octombrie), în disputa cu echipa Universitatea Cluj, una care a contat ...