Wikipedia

Rezultatele căutării

joi, 23 iulie 2020

FOTBAL / ITALIA: Napoli a pierdut deplasarea de la Parma

Echipa Napoli a pierdut (1-2), astăzi (miercuri, 22 iulie), în deplasare, meciul cu Parma, contând pentru a 35-a etapă a campionatului de fotbal al Italiei.
Este de subliniat că toate golurile s-au marcat din lovituri de la 11 metri! azdele au punctat prin Gianluca Caprari (min. 45) şi Dejan Kulusevski (min. 87). Pentru Napoli a marcat Lorenzo Insigne în minutul 54.
În partidele de marți, 21 iulie, Atalanta s-a impus cu 1-0 (0-0), prin golul lui Muriel (min. 53), acasă, cu Bologna, iar AC Milan a învins cu 2-1 (2-1), în deplasare, pe Sassuolo. La această din urmă dispută, Ibrahimovic a marcat în minutele 19 şi 45+2, iar pentru Sassuolo a înscris Caputo '42 (p). În urma acestor rezultate, Atalanta a urcat provizoriu pe locul 2, cu 74 de puncte, după Juventus, 80 de puncte.

Trimiteți un comentariu

FOTBAL / CUPA ROMÂNIEI: Dan Petrescu susține că evoluția CFR-ului a fost un „dezastru”

Campioană a României, CFR Cluj a scos un egal (1-1), astăzi (joi, 20 octombrie), în disputa cu echipa Universitatea Cluj, una care a contat ...